Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Witamy na stronie Gminnego Domu Kultury

w Wąwolnicy!

AKTUALNOŚCI:

Powiatowe eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodziezowej "Śpiewający Słowik" 2018

Utworzono dnia 20.04.2018

17 kwietnia w Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający Słowik" Uczestnicy przyjechali z różnych stron naszego powiatu. Nasza Gminę reprezentowały 4 osoby. Szymon Czapik, Dorotka Wargocka, Szymon Cierkoń i Zosia Jasińska. W eliminacjach powiatowych wzięło udział osiemnastu uczestników. Ostatecznie jury w przyznało dwie nominacje do etapu wojewódzkiego: Nominacje otrzymali: Natalka Kosmowska i Kuba Rogala. Gratulujemy zwycięzcom ale także pozostałym uczestnikom eliminacji powiatowych za bardzo wysoki poziom prezentowanych umiejętności wokalnych. Poniżej kilka zdjęć z tego muzycznego dnia.

czytaj dalej na temat: Powiatowe eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodziezowej "Śpiewający Słowik" 2018 »

Eliminacje Gminne Do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający Słowik" 2018

Utworzono dnia 17.04.2018

16 kwietnia juz od rana słychać było w murach Domu Kultury, głośny śpiew. To za sprawą odbywającego sie już od kilku lat konkursu dla młodych wokalistów. W eliminacjach gminnych wystapiło siedmioro dzieci z terenu naszej gminy. Byli to:

Zosia Jasińska

Marysia Wargocka

Dorotka Wargocka

Szymon Cierkoń

Sandra Kolasińska

Filip Stefaniak

Szymon Czapik

Dzieci i młodzież bardzo się starali. Wszyscy przygotowali po dwa utwory, które zaprezentowali przed komisją w składzie:

p. Adam Łaguna

s. Małgorzata Stankiewicz

p. Łukasz Falba.

Jurorzy po naradzie postanowili przyznać cztery nominacje do etapu powiatowego. Nominowani zostali:

Szymon Cierkoń

Dorotka Wargocka

Zosia Jasińska

Szymon Czapik

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Zdjęcia z konkursu w galerii pod postem.

czytaj dalej na temat: Eliminacje Gminne Do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający Słowik" 2018 »

Wyjazd Zespołu Tańca Ludowego na Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodziezowych Zespołów Tańca Ludowego "Garniec"

Utworzono dnia 17.04.2018

W dniu 6. 04, członkowie najmłodszej i średniej grupy Zespołu Tańca Ludowego "Bystrzacy" wzięli udział w Międzywojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodziezowych Zespołów Tańca Ludowego "Garniec" 2018. Dzieciaki wraz z opiekunami juz o godzinie 5 :30 rano stawili się w naszym Domu Kultury, co dla niektórych było ogromnym wyczynem. Po długiej drodze urozmaicanej ciekawostakam historycznymi, które przekazywał nam tata, dwóch tancerzy dojechaliśmy na miejsce. Dzieci wystawiły program pod tytułem "Powitanie wiosny" Choreografia zajęła się jak zawsze nasza wspaniała Pani choreograf -Małgorzata Knap. Opracowanie muzyczne- Grzegorz Kowalczyk. Dzieci startując w swojej kategorii wiekowej miały wielu konkurentów, jednak udało się wywalczyć "Bystrzakom" wyróżnienie. Po wystepie zwiedziliśmy Park,Zamek w Łańcucie, Powozownię i Storczykarnię. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wrócilismy do domu. 

czytaj dalej na temat: Wyjazd Zespołu Tańca Ludowego na Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodziezowych Zespołów Tańca Ludowego "Garniec" »

37 Mały Konkurs Recytatorski

Utworzono dnia 21.03.2018

Konkurs recytatorski dla Gminy Nałęczów, Wąwolnica Wojciechów. (Powiat Puławski). Repertuar uczestnika stanowi jeden wiersz lub fragment prozy, tematyka tekstu jest dowolna. Jury ocenia wykonawców w kategoriach: Klasy I-II oraz Klasy IV-VI. Eliminacje międzygminne odbęda się w dniu 14 maja 2018r / poniedziałek/ o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Nałęczowskiego Ośrodka Kultury ul. Lipowa 6.  Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 30 kwietnia 2018, do godziny 15:00  Nałćzegowski Ośrodek Kultury ul. Lipowa 6, 24-150 Nałęczów tel/fax: 81 50 14 069. Bardzo prosimy o zgłaszanie laureatów eliminacji szkolnych w ilości 2 osób w każdej z kategorii.                                                                             Karty zgłoszeniowe dostępne także w siedzibie GDK w Wąwolnicy.

czytaj dalej na temat: 37 Mały Konkurs Recytatorski »

Konkurs Wielkanocny LGD Zielony Pierścień

Utworzono dnia 09.03.2018

LGD Zielony Pierścień
Ogłaszamy Konkurs Wielkanocny

Przyjmujemy zgłoszenia do 14 marca br. na: palmę tradycyjną i współczesną, pisankę baranka ze słomy i kartkę  z wycinanką z motywem wielkanocnym.

Konkurs adresowany jest do: mieszkańców, grup formalnych (organizacje pozarządowe) i Środowisk nieformalnych (koła gospodyń wiejskich itp.), które działają… na obszarze gmin: Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puawy (gmina), Wąwolnica, Wojciechów i Żyżyn.

Będą pamiątkowe nagrody dla zwycięzców

Więcej informacji tutaj: http://www.zielonypierscien.eu/ak.../uwaga-wielkanocny-konkurs

Babski Wieczór czyli Dzień dla Kobiet

Utworzono dnia 03.03.2018

Serdecznie zapraszamy!

"Był taki Rąblów...Były takie okolice..."- fotorelacja z wernisażu

Utworzono dnia 16.02.2018

W dniu 9.02.2018r. W siedzibie GDK w Wąwolnicy o godz. 17:00 odbył się wernisaż wystawy pt. „BYŁ TAKI RĄBLÓW, BYŁY TAKIE OKOLICE”. Inicjatorami tejże wystawy byli Pani Beata Kondlewska i Pan Andrzej Pentek. Zdjęcia można oglądać w GDK do dnia 30.03.2018r. Jeśli ktoś rozpoznaje osoby na zdjęciach i chciałby podzielić się informacjami proszony jest o złożenie ich na piśmie w siedzibie GDK lub w Bibliotece Publicznej. Zachęcamy do oglądania wystawy. Kilka zdjęć z wernisażu poniżej.

 

czytaj dalej na temat: "Był taki Rąblów...Były takie okolice..."- fotorelacja z wernisażu »

Zegar

Kalendarz

Wrzesień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 21

W poprzednim tygodniu: 15

W tym miesiącu: 57

W poprzednim miesiącu: 63

Wszystkich: 8895