Wiosenne Spotkania z Teatrem

Utworzono dnia 21.05.2024

Sala lokalnej remizy strażackiej we czwartek 16 maja na tan jednen dzień zmieniła się w pierwszej klasy teatr. Występ dwóch grup teatralnych na scenie sprawił, że widownia była przepełniona po brzegi gośćmi! Jako pierwsi swym śpiewem i słowem poruszyli nas JUZNIEMŁODZI. Ta grupa dziłająca przy KLubie Seniora w Wojciechowie włoźyła całe swoje serce i duszę, aby uraczyć nas występem zatytuowanym "Jest w kropli tańczącej na rzęsach".

Kolejni na scenie zawitali Młodzi Duchem z Nałęczowskiego Ośrodka Kultury, Kino Cisy Nałęczów. Spektakl "Kolory życia. Śpiewogra" był nie tylko opowieścią o miłości tak jak widowisko pierwszej grupy JUŻNIEMŁODZI, ale też zawierał w sobie elementy humorystyczne. 

Spektakle prócz tematyki miłosnej, łączył czas w którym to rozgrywała się akcja, a były to klimatyczne lata 20-te. Przepiękne kostiumy i scenografia sprawiły, że przenieśliśmy się w czasie i naprawdę poczuliśmy klimat 20-to wiecznej restauracji, na której wzór przystrojona była scena.

Oba przedstawiania wyreżyserowała Pani Katarzyna Jóźwik.

Dziękujemy obu grupom za przyjęcie zaproszenia do Wąwolnicy. Mamy nadzieję, że sztuka jaką jest teatr zagości u nas na dobre, a wiosenne spotkania z nim na stałe wpiszą się w nasz kulturalny kalendarz.
Za pomoc w organizacji wydarzenia dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąwolnicy oraz Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Wąwolnicy.

 

 

Utworzono: 21.05.2024