Obchody Dni Wąwolnicy

Utworzono dnia 08.07.2024

15 i 16 czerwca świętowaliśmy Dni Wąwolnicy!
Rynek wypełniły kolorowe stoiska lokalnych kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń i rękodzielników. Na dzieci czekały animacje przygotowane przez pracowników GDK w Wąwolnicy: malowanie buziek, tatuaże, wielkie bańki mydlane, konkursy plastyczne, balony w różnych kształtach. Mogły również spędzić czas na kolorowych dmuchanych zamkach i obejrzeć sprzęt strażacki dzięki strażakom z OSP w Łopatkach i Rąblowie. Na fanów motoryzacji czekały zabytkowe cacka: auta i motocykle.
Świętowanie rozpoczęły okolicznościowe biegi, zorganizowane przez p. Dariusza Butryna, nauczyciela Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wąwolnicy, trenera KS Wisła Puławy, który za swoją sportową działalność otrzymał nagrodę Wójta Gminy Wąwolnica. W biegach udział wzięło niemal 50 osób, zwycięzcy odznaczeni zostali medalami, a na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe dyplomy i lody ufundowane przez właścicieli sklepu „Jasiek”.
Po biegaczach nagrodzeni zostali strzelcy biorący udział w zawodach strzeleckich zorganizowanych przez Wąwolnickie Stowarzyszenie Strzeleckie STEN, które było również fundatorem nagród dla zwycięzców.


P. Marcin Łaguna – Wójt Gminy Wąwolnica wręczył nagrody dla najlepszych sportowców z terenu gminy. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny Gminnej Biblioteki Publicznej z Garfieldem w roli głównej oraz konkurs fotograficzny "Moja gmina zatrzymana w kadrze", organizowany przez Gminny Dom Kultury – prace laureatów można było obejrzeć na wąwolnickim rynku, podobnie jak wystawę obrazów uczestników zajęć malarskich prowadzonych w naszym domu kultury.
Odbył się konkurs sołectw, a na nim mnóstwo trudnych, a czasem zabawnych zadań stawianych przed uczestnikami. Ciągnięcie liny, skoki w workach, czy napełnianie wodą wąskich menzurek – oj działo się! Tryumfowało sołectwo Zarzeka. Nagrody w konkursie ufundowały firmy Polinowex i Medisept.
Scena tętniła życiem. Wydarzenie poprowadziła p. Joanna Czajkowska – dziennikarka puławskiego Radia Impuls. Zobaczyliśmy występy grup przedszkolnych i szkolnych ze szkół w Wąwolnicy i Karmanowicach. Usłyszeliśmy szlagiery w wykonaniu Nałęczowskich Dęciaków, popisy gibkich akrobatek z grupy MiliArt zapierały dech w piersiach, a śpiew uczestników Klubu Seniora z Rąblowa z akompaniamentem p. Andrzeja Cękały podbił serca publiczności.
Później na scenie było jeszcze bardziej kolorowo: z inscenizacją wesela krzczonowskiego wystąpiło Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich Krzczonów „Sołtysy”, po nich nasi „Bystrzacy” i „Babki znad Bystrej”. W nastrojowy klimat swoimi piosenkami wprowadziła nas Ola Rybkowska. Do tańca i śpiewu poderwała publiczność Grupa VOX. Gwiazdy wieczoru na wąwolnickiej scenie świętowały jubileusz 45-lecia obecności na scenie. Imprezę zakończyły tańce pod chmurką.
W niedzielę mogliśmy obejrzeć pokaz podnoszenia ciężarów w wykonaniu zawodników KS Wisła Puławy – podopiecznych p. Dariusza Butryna. Widowiskowo dźwignął sztangę o wadze 200 kg Mateusz Zawisza. Chętni mogli spróbować swoich sił w tej ciekawej dyscyplinie. Na najmłodszych czekały animacje przygotowane przez pracowników naszego domu kultury.


Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia za rok!

 


Za pomoc w organizacji tegorocznych Dni Wąwolnicy dziękujemy pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej, Wojskowemu Centrum Rekrutacji w Puławach WCR Puławy , OSP Łopatki i OSP Rąblów, kołom gospodyń wiejskich i organizacjom, którzy włączyli się w to wydarzenie.
Dziękujemy Sponsorom wydarzenia:
Bank Spółdzielczy w Nałęczowie – sponsor główny
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe BUD-MARK Anna Skowronek
Zakład Produkcji Stolarki Budowlanej Stolmax Andrzej Janiszek
Medisept Sp. z o.o.
Ewelina Stefaniak Salon E-STE
Salon Fryzjerski Violetta Jędruszczak
Mostostal Puławy S.A.
Polinowex Sp. z o.o.
Wąwolnickie Stowarzyszenie Strzeleckie STEN
Cukiernia Górniak
Sklep „Jasiek”
Magiczne Ogrody
Nałęczowianka
Na zdjęciach Dni Wąwolnicy 2024 w obiektywie Oli Rybkowskiej.

Utworzono: 08.07.2024