Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Sprawozdanie z ferii zimowych

Utworzono dnia 15.02.2019
Podczas tegorocznych ferii zimowych staraliśmy się zainteresować dzieci ciekawą i bogatą ofertą. Pierwszego dnia odbyło się spotkanie z panem Jerzym Kępczyńskim emerytowanym górnikiem,który pracował w śląskiej kopalni Wujek. Opowiedział o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika,zaprezentował strój galowy oraz dużą bryłę prawdziwego czarnego węgla. Dzieci po spotkaniu wykonały czapkę górnika ,którą zabrały do domu na pamiątkę. Następnego dnia urządziliśmy Mini Kino. Dzieci obejrzały z ogromnym zaciekawieniem film pt.”Most do Terabithii”, który ukazywał jak ważne w życiu są - żywa wyobraźnia i szczera przyjaźń. Podczas seansu dzieci zajadały popcorn we własnoręcznie zrobionym pudełeczku. Kolejnego dnia naszymi gośćmi byli pszczelarze z Wąwolnicy,pan Adam Gąsiorowski,Przemysław Kowalski oraz Stanisław Łuka. Panowie w bardzo ciekawy i wyczerpujący sposób zapoznali nas ze swoją pracą w pasiece. Przygotowali prezentację multimedialną,która spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Zaprezentowali strój pszczelarza oraz jak wygląda ul i różnorodne narzędzia niezbędne do pracy w pasiece. Opowiedzieli jak ważną i pożyteczną rolę odgrywają pszczoły w naszym codziennym życiu. Następnie dzieci wykonały własnoręcznie świeczki z wosku,degustowały miód oraz wypiekały pierniczki miodowe. Na koniec spotkania przeczytaliśmy bajkę o Kubusiu Puchatku,który jest ogromnym łasuchem miodku.
Ciekawym wydarzeniem był wyjazd do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl „Jaś i Małgosia” (reż. Mariola Zagojska). Familijny spektakl „Jaś i Małgosia” to klasyczna i dowcipna opowieść z morałem,popisową grą aktorów,wesołymi piosenkami,tańcami,wspaniałą scenografią oraz kostiumami. W obsadzie wystąpili ulubieni artyści lubelskich scen oraz roztańczony zespół baletowy. Przedstawienie ogromnie zachwyciło dzieci,które spektakl oglądały z zapartym tchem. Dodatkową atrakcją było to ,że aktorzy ubrani w kostiumy pozowali z dziećmi do pamiątkowych zdjęć. Spektakl podobał się nie tylko dzieciom ale i rodzicom,którzy mogli choć na chwilę powrócić do czasu swojego dzieciństwa i znów poczuć się dziećmi. Kolejnego dnia udaliśmy się na spacer do pobliskiej remizy strażackiej,gdzie zobaczyliśmy jak wygląda wóz bojowy. Strażacy zapoznali nas z wyposażeniem przedstawiając nam szczegółową charakterystykę narzędzi i urządzeń ,które ratują ludzkie życie zagrożone podczas nieszczęśliwych wypadków,pożarów oraz powodzi. Dzieci mogły zasiąść za kierownicą samochodu i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak. Było to niezapomniane i bardzo ciekawe doświadczenie.
Na zakończenie ferii zimowych zorganizowaliśmy Bal Karnawałowy,dzieci ubrały piękne i kolorowe stroje,panował radosny nastrój. Przygotowaliśmy smaczny poczęstunek,zabawy ruchowe , taneczne oraz pokaz mody .
Podczas ferii dodatkowo w wolnych chwilach organizowaliśmy zajęcia kulinarne,plastyczne ,zabawy ruchowe, zabawy w gry planszowe,tak aby dzieci czuły się ważne i docenione .Mamy nadzieję ,że będzie to czas miłych i ciekawych wspomnień.
 

Ferie zimowe 2019 r.

Utworzono dnia 12.03.2019, 20:12

Zegar

Kalendarz

Sierpień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1

W poprzednim tygodniu: 10

W tym miesiącu: 13

W poprzednim miesiącu: 90

Wszystkich: 8788