Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Serdecznie witamy na nowej stronie Gminnego Domu Kultury w Wąwolnicy!

AKTUALNOŚCI:

Wystawa Fotografii "Tu zaszła zmiana"

Utworzono dnia 24.10.2017

Już w najbliższa środę o 17:00 zapraszamy Was wszystkich do Domu Kultury w Wąwolnicy na otwarcie wystawy fotografii "Tu zaszła zmiana". Na wystawie będzie można zobaczyć stare zdjęcia przedstawiające mieszkańców Wąwolnicy przy pracy. Fotografie były zbierane przez Dom Kultury i przez Pracownie Fotografii i Reklamy, wśród mieszkańców, oraz pochodzą ze zbiorów Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Wąwolnicy. 
Wystawę będzie można oglądać w sali na dole.
Wstęp jest oczywiście WOLNY

czytaj dalej na temat: Wystawa Fotografii "Tu zaszła zmiana" »

Zapomniane Zawody...?- PODSUMOWANIE, OGŁOSZENIE WYNIKÓW, WRĘCZENIE NAGRÓD

Utworzono dnia 20.10.2017

 W poniedziałek, 16 października tego roku, w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wąwolnicy odbyła się uroczystość wręczenia nagród oraz podsumowanie gry terenowej "Zapomniane Zawody...?" Wszystkie klasy otrzymały podziękowania za udział w grze, a reprezentanci klas, dodatkowo, słodkie upominki- w końcu to Oni własnie tak dzielnie walczyli o zwycięstwo w grze. W trakcie spotkania został wyświetlony także film, który został nagrany podczas gry. Ujęcia z drona ukazujące urokliwe widoki w  naszej miejscowości, oraz kadry z kamery ręcznej, które pokazują przygotowane przez organizatorów, zaaranżowane stanowiska.Film został wykonany przez Jakuba Materka. Wsparcia Kubie udzielił Piotr Stefaniak, który był także operatorem drona.  Nagrodzone klasy mogły liczyć także na ciekawe nagrody:

I miejsce- klasa III B Gimnazjum. Nagrodą za zajęcie I miejsca jest wyjazd do Muzeum Wsi Lubelskiej dla całej klasy. 

II miejsce- klasa VIIB Szkoły Podstawowej. Nagroda za zajecie II miejsca jest wyjazd dla całej klasy do Parku Labiryntów i Miniatur w Rablowie. 

III miejsce- klasa II Gimnazjum. Nagroda za zajecie III miejsca jest wyjazd dla całej klasy do Kuźni Wojciechowskiej i Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją

czytaj dalej na temat: Zapomniane Zawody...?- PODSUMOWANIE, OGŁOSZENIE WYNIKÓW, WRĘCZENIE NAGRÓD »

Przegląd Ludowej Pieśni Religijnej w Wąwolnicy

Utworzono dnia 20.10.2017

Już po raz kolejny, w wąwolnickim Sanktuarium odbył się  Przegląd Ludowej Pieśni Religijnej.  Wydarzenie wpisało się w kalendarz lokalnych uroczystości z inicjatywy Gminnego Domu Kultury, Parafii Rzymskokatolickiej, Zespołu Śpiewaczego "Senior" oraz Zespołu Wokalnego "Ariadny" z Wąwolnicy. W tym roku ,mogliśmy gościć u nas zespoły  z Wojcieszyna, Wierzchowisk, Bełżyc, Baranowa i Niedrzwicy. Wystąpiły także zespoły organizujące przegląd: Zespół Śpiewaczy "Senior" oraz Zespół Wokalny "Ariadny" z Wąwolnicy. Zespoły wystąpiły w Bazylice Mniejszej w Wąwolnicy tuż po Mszy Świętej o godzinie 12:00. Przegląd odbył się 8 października. Oto krótka fotorelacja z uroczystości. 

Zapraszamy do oglądania!

czytaj dalej na temat: Przegląd Ludowej Pieśni Religijnej w Wąwolnicy »

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych i Narodowe Czytanie "Wesela"

Utworzono dnia 06.10.2017

2 września na terenach Parku w Wąwolnicy w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych odbył się występ artystów. Mieliśmy zaszczyt gościć występujących z Polski, ale także ze Lwowa. Wydarzeniem towarzyszącym było zorganizowane przez Gminny Dom Kultury - Narodowe Czytanie "Wesela" S. Wyspiańskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Para Prezydencka. W czytanie zaangażowali się członkowie Zespołu Tańca Ludowego "Bystrzacy", Pani Dyrektor Gminnego Domu Kultury- Irena Katarzyna Kolibska oraz Wójt Gminy Wąwolnica- Pan Marcin Łaguna. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji !

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych i Narodowe Czytanie "Wesela" »

Przegląd Ludowej Pieśni Religijnej w Wąwolnicy

Utworzono dnia 05.10.2017

Serdecznie zapraszamy Państwa na Przegląd Ludowej Pieśni Religijnej, który odbędzie się 8 października w Bazylice Mniejszej w Wąwolnicy po Mszy Świętej o godzinie 12:00

czytaj dalej na temat: Przegląd Ludowej Pieśni Religijnej w Wąwolnicy »

Zapomniane Zawody...? - Fotorelacja z gry terenowej

Utworzono dnia 25.09.2017

W piątek, 22 września , w Wąwolnicy odbyło się nietypowe wydarzenie. Na moment w naszej miejscowości odżyły tradycje rzemieślnicze. Uczniowie Zespołu Szkół w Wąwolnicy wzięli udział w organizowanej przez Gminny Dom Kultury grze terenowej, której ideą było przypomnienie rzeczywistości wiejskiej sprzed kilku dziesięcioleci, doskonale znanej ich rodzicom i dziadkom. Uczniowie odwiedzili siedem stanowisk rzemieślniczych, m.in. rymarskie, kowalskie i szewskie. Z pewnością udział w tym wydarzeniu na długo pozostanie w pamięci uczestników - dla zwycięzców organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi w drugiej połowie października. Nasza gra terenowa została objęta patronatem honorowym przez Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Labirynty i Park Miniatur w Rąblowie.

czytaj dalej na temat: Zapomniane Zawody...? - Fotorelacja z gry terenowej »

ZAPOMNIANE ZAWODY...? Gra terenowa - 22 IX 2017

Utworzono dnia 21.09.2017

Już w piątek 22 września br. w Wąwolnicy będzie miało miejce nietypowe wydarzenie - na moment w naszej miejscowości odżyją tradycje rzemieślnicze. Uczniowie Zespołu Szkół w Wąwolnicy wezmą udział w organizowanej przez Gminny Dom Kultury grze terenowej, której ideą...

czytaj dalej na temat: ZAPOMNIANE ZAWODY...? Gra terenowa - 22 IX 2017 »

Zajęcia Wokalne

Utworzono dnia 04.09.2017

Serdecznie zapraszamy na zajęcia wokalne w roku szkolnym 2017/2018. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich dzieci i młodziezy

czytaj dalej na temat: Zajęcia Wokalne »

Zegar

Kalendarz

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 13

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 93

W poprzednim miesiącu: 175

Wszystkich: 4482