Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Serdecznie witamy na nowej stronie Gminnego Domu Kultury w Wąwolnicy!

AKTUALNOŚCI:

XXIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KOLĘD

Utworzono dnia 22.11.2017
Serdecznie zapraszamy do udziału w XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd! Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie POK "Dom Chemika" pod adresem: https://www.domchemika.pl/formularz_koledy/index.php
Więcej informacji w siedzibie Gminnego Domu Kultury  w Wąwolnicy

Nauka Gry na Gitarze!!!

Utworzono dnia 22.11.2017

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

XVII Koncert Pieśni Patriotycznej i Rodzinnej- PODSUMOWANIE

Utworzono dnia 17.11.2017

Dnia 11 listopada odbył się w naszej miejscowości XVII Koncert Pieśni Patriotycznej i Rodzinnej zorganizowany przez Parafię Rzymskokatolicką, Urząd Gminy, Gminny Dom Kultury i Bibliotekę Parafialna w Wąwolnicy. Dzieci i młodzież startowali w konkursie w trzech kategoriach w których publiczność głosowała, wybierając laureatów wyróżnienia brązowej, srebrnej i złotej nagrody. Zespół Tańca Ludowego "Bystrzacy" zorganizował loterię fantową z której całkowity dochód przekazany zost...ał Siostrom Kapucynkom, na dokończenie budowy Domu dla Dzieci. Podczas trwania koncertu odbył się też kiermasz ciast a biletem wstępu były słodycze i przybory szkolne. Serdecznie zapraszamy do oglądania fotorelacji z Koncertu pod postem. Pełna Fotorelacja dostępna na stronie: http://sanktuarium-wawolnica.pl/index.html Serdecznie Gratulujemy Tegorocznym Laureatom!
Laureaci w kategorii zespołów:
I miejsce - Paulina Mielniczek i Patryk Figarski
II miejsce - Po Tu Li
III miejsce - Wilga
wyróżnienie: Bystrzacy z Wąwolnicy oraz Kasztanki z Karmanowic
Laureaci w kategorii solistów do 12 lat:
I miejsce - Maria Kruk
II miejsce - Wojciech Pajurek
III miejsce - Antonina Koput
wyróżnienie - Zosia Jasińska
Laureaci w kategorii solistów starszych:
I miejsce - Szymon Czapik
II miejsce - Wiktor Łuka
III miejsce - Sylwia Łucjanek
wyróżnienie - Agata Kłosińska, Aleksandra Lipiec i Wiktoria Koput
wyróżnienie za kostium i wrażenia artystyczne: Zakręcone Nutki

Spotkanie Stowarzyszenia Strzeleckiego STEN

Utworzono dnia 17.11.2017

12 listopada w Gminnym Domu Kultury w Wąwolnicy odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Strzeleckiego STEN. Gośćmi byli także mieszkańcy Wąwolnicy. Mieliśmy przyjemność gościć Państwa Annę i Andrzeja Kołakowskich. Pani Anna wygłosiła prelekcję na temat powojennych losów osób, m. in. takich jak Danuta Helena Siedzikówna ps. "Inka". Pan Andrzej wykonał dla publiczności autorskie utwory patriotyczne. Kilka zdjęć z tego niezwykłego spotkania pod postem. Zapraszamy do oglądania!

Wystawa Fotografii "Tu zaszła zmiana"

Utworzono dnia 24.10.2017

Już w najbliższa środę o 17:00 zapraszamy Was wszystkich do Domu Kultury w Wąwolnicy na otwarcie wystawy fotografii "Tu zaszła zmiana". Na wystawie będzie można zobaczyć stare zdjęcia przedstawiające mieszkańców Wąwolnicy przy pracy. Fotografie były zbierane przez Dom Kultury i przez Pracownie Fotografii i Reklamy, wśród mieszkańców, oraz pochodzą ze zbiorów Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Wąwolnicy. 
Wystawę będzie można oglądać w sali na dole.
Wstęp jest oczywiście WOLNY

czytaj dalej na temat: Wystawa Fotografii "Tu zaszła zmiana" »

Zapomniane Zawody...?- PODSUMOWANIE, OGŁOSZENIE WYNIKÓW, WRĘCZENIE NAGRÓD

Utworzono dnia 20.10.2017

 W poniedziałek, 16 października tego roku, w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wąwolnicy odbyła się uroczystość wręczenia nagród oraz podsumowanie gry terenowej "Zapomniane Zawody...?" Wszystkie klasy otrzymały podziękowania za udział w grze, a reprezentanci klas, dodatkowo, słodkie upominki- w końcu to Oni własnie tak dzielnie walczyli o zwycięstwo w grze. W trakcie spotkania został wyświetlony także film, który został nagrany podczas gry. Ujęcia z drona ukazujące urokliwe widoki w  naszej miejscowości, oraz kadry z kamery ręcznej, które pokazują przygotowane przez organizatorów, zaaranżowane stanowiska.Film został wykonany przez Jakuba Materka. Wsparcia Kubie udzielił Piotr Stefaniak, który był także operatorem drona.  Nagrodzone klasy mogły liczyć także na ciekawe nagrody:

I miejsce- klasa III B Gimnazjum. Nagrodą za zajęcie I miejsca jest wyjazd do Muzeum Wsi Lubelskiej dla całej klasy. 

II miejsce- klasa VIIB Szkoły Podstawowej. Nagroda za zajecie II miejsca jest wyjazd dla całej klasy do Parku Labiryntów i Miniatur w Rablowie. 

III miejsce- klasa II Gimnazjum. Nagroda za zajecie III miejsca jest wyjazd dla całej klasy do Kuźni Wojciechowskiej i Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją

czytaj dalej na temat: Zapomniane Zawody...?- PODSUMOWANIE, OGŁOSZENIE WYNIKÓW, WRĘCZENIE NAGRÓD »

Przegląd Ludowej Pieśni Religijnej w Wąwolnicy

Utworzono dnia 20.10.2017

Już po raz kolejny, w wąwolnickim Sanktuarium odbył się  Przegląd Ludowej Pieśni Religijnej.  Wydarzenie wpisało się w kalendarz lokalnych uroczystości z inicjatywy Gminnego Domu Kultury, Parafii Rzymskokatolickiej, Zespołu Śpiewaczego "Senior" oraz Zespołu Wokalnego "Ariadny" z Wąwolnicy. W tym roku ,mogliśmy gościć u nas zespoły  z Wojcieszyna, Wierzchowisk, Bełżyc, Baranowa i Niedrzwicy. Wystąpiły także zespoły organizujące przegląd: Zespół Śpiewaczy "Senior" oraz Zespół Wokalny "Ariadny" z Wąwolnicy. Zespoły wystąpiły w Bazylice Mniejszej w Wąwolnicy tuż po Mszy Świętej o godzinie 12:00. Przegląd odbył się 8 października. Oto krótka fotorelacja z uroczystości. 

Zapraszamy do oglądania!

czytaj dalej na temat: Przegląd Ludowej Pieśni Religijnej w Wąwolnicy »

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych i Narodowe Czytanie "Wesela"

Utworzono dnia 06.10.2017

2 września na terenach Parku w Wąwolnicy w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych odbył się występ artystów. Mieliśmy zaszczyt gościć występujących z Polski, ale także ze Lwowa. Wydarzeniem towarzyszącym było zorganizowane przez Gminny Dom Kultury - Narodowe Czytanie "Wesela" S. Wyspiańskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Para Prezydencka. W czytanie zaangażowali się członkowie Zespołu Tańca Ludowego "Bystrzacy", Pani Dyrektor Gminnego Domu Kultury- Irena Katarzyna Kolibska oraz Wójt Gminy Wąwolnica- Pan Marcin Łaguna. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji !

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych i Narodowe Czytanie "Wesela" »

Przegląd Ludowej Pieśni Religijnej w Wąwolnicy

Utworzono dnia 05.10.2017

Serdecznie zapraszamy Państwa na Przegląd Ludowej Pieśni Religijnej, który odbędzie się 8 października w Bazylice Mniejszej w Wąwolnicy po Mszy Świętej o godzinie 12:00

czytaj dalej na temat: Przegląd Ludowej Pieśni Religijnej w Wąwolnicy »

Zegar

Kalendarz

Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 12

W poprzednim tygodniu: 31

W tym miesiącu: 66

W poprzednim miesiącu: 215

Wszystkich: 4140